Brak aktualiacji stanów

Czakachol
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2022, 12:18 - pn

Brak aktualiacji stanów

Post autor: Czakachol »

Udało mi się przerzucić tytuły do bazy EU.
Po naciśnięciu "Zaaktualizuj ceny " poprawnie aktualizuje ceny w EU.
Ale po naciśnięciu "Zaktualizuj stany magazynowe " niestety nie aktualizuje stanów w EU. Pojawia się tylko informacja:
"Sprawdzono wszystkie produkty. Limit bezpieczeństwa nie został osiągnięty.
Aktualizacja dla hurtowni Super7 zakończona"

Przy uruchomieniu automatu: zaciąga prawidłowo plik, aktualizuje stan w XMLtoEU, ale nie przechodzi do aktualizacji stanów w EU.

I tak już po za tematem to można poprawić "Zaaktualizuj stany magazynowe" i "Zaaktualizuj ceny" - za dużo literki "a": Zaktualizuj :)
XMLTOEU
Site Admin
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 07:49 - pn
Kontakt:

Re: Brak aktualiacji stanów

Post autor: XMLTOEU »

Czy posiada Pan aukcje powiązane w magazynem, czy tylko na liście aukcji?

Aktualizacja cen odbywa się bezpośrednio w aukcjach w bazie EU, czyli tych na liście aukcji.
Aktualizacje stanów magazynowych odbywa się nie w aukcjach, ale w magazynie EU, czyli aukcje z listy muszą być powiązane z magazynem.

Ma to związek z późniejszym wykorzystanie automatów EasyUloader'a jak zakańczania aukcji powiązanych z magazynem ze stanem 0, wznawianie, przenoszenie do wystawienia itd., oraz przyśpiesza aktualizację stanów podczas wykorzystania zabezpieczenia w aplikacji "safecheck - Limit bezpieczeństwa", na wypadek błędów w pliku hurtowni, aby automat w wyniku takiego błędu zastopował aktualizację, czyli nie zaktualizował stanów na 0 w bazie EU.

W przypadku cen, EasyUploader posiada funkcję, która wykrywa zmianę ceny nawet w jednej aukcji i aktualizuje taką aukcję na allegro, dlatego aktualizacje cen odbywają się bezpośrednio w aukcjach w EasyUploader.
Czakachol
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2022, 12:18 - pn

Re: Brak aktualiacji stanów

Post autor: Czakachol »

Faktycznie nie mam jeszcze wystawionych aukcji - mam tylko przygotowaną listę produktów.
Aktualnie mam problem z powiązaniem konta allegro z EU i muszę rozwiązać ten problem. :)
Co dziwne mam też inną instancję EU na innym komputerze i bez problemu powiązałem z innymi kontami Allegro.
Jak tylko wystawię aukcję to sprawdzę automat do stanów.
XMLTOEU
Site Admin
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 07:49 - pn
Kontakt:

Re: Brak aktualiacji stanów

Post autor: XMLTOEU »

Świetnie. Dodam tylko, że aby sprawdzić działanie aktualizacji stanów magazynowych nie jest konieczne wystawienie aukcji na allegro. Trzeba za to stworzyć magazyn w EU i jest to bardzo proste.

Można ustawić w ustawieniach EU, aby podczas importu aukcji z pliku CSV automatycznie tworzył się magazyn.
Można również zaznaczyć aukcje na liście aukcji i prawym przyciskiem myszki na listę i "Automatycznie powiąż aukcje z magazynem".
Czakachol
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2022, 12:18 - pn

Re: Brak aktualiacji stanów

Post autor: Czakachol »

Nie miałem włączonej obsługi magazynu w ustawieniach EU - dlatego nie miałem w ogóle tej opcji widocznej.
Po włączeniu i wstępnej konfiguracji, automatyczna aktualizacja stanu magazynowego działa!
Dziękuję za pomoc!
Zgłoszenie do zamknięcia
XMLTOEU
Site Admin
Posty: 28
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 07:49 - pn
Kontakt:

Re: Brak aktualiacji stanów

Post autor: XMLTOEU »

Wspaniale. Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję za sprawdzenie.
ODPOWIEDZ